Informace o nás

Duo METROPOL - brněnská kapela, hudební skupina hraje český a internacionální repertoár - ( od rock´n´rollu, disco hitparády až po českou lidovku ) pro posluchače každého věku z České republiky a zahraničí. Kvalitativně je patrný rozdíl oproti jiným dvoučleným kapelám v tom, že hrajeme kromě kláves na dechové nástroje, harmoniku, housle a kytaru.

Dlouholetá praxe v zahraničí ( 17 let Španělsko, Švýcarsko, Německo, Rakousko, Luxembursko ), špičková audio aparatura a internacionální repertoár zaručují kvalitní zábavu. Kapela se velmi rychle prosadila v silné zahraniční konkurenci. Rakouské, švýcarské a dánské umělecké agentury nás zprostředkovávaly do evropských turistických center. Nejvíce posluchačů jsme měli z Anglie, Německa a Holandska. Naše hudební skupina - kapela je správnou volbou pro dobrou zábavu všech věkových kategorií. Hrajeme na území celé ČR a EU.

Historie kapely

  • Hudební skupina Duo METROPOL od roku 1992 do listopadu roku 2010 vystupovala výhradně v zahraničí ( po celé Evropě - v Luxenburgu, Švýcarsku, Německu, Dánsku, Rakousku a Španělsku ) v nejlepších hotelích, turistických a rekreačních střediscích, kde hrála taneční repertoir pro turisty z celého světa. Kapela vytváří výbornou atmosféru ke spokojenosti hostů. Nyní kromě zahraničí hrajeme i v České republice.
  • V německy mluvících zemích účinkujeme v nejznámějších lyžařských centrech - Galtür, Ischgl, St. Moritz, Zermatt, Abtenau, Melchseefrut, Engelberg ........... atd.
  • Ve Španělsku vystupujeme již 17 let ( od r. 1995 ) celou letní sezónu na nejznámějším turistickém ostrově - Mallorca - kde hrajeme internacionální repertoir pro turisty z celé Evropy. Nejvíce hostů máme z německy mluvících zemí a z Anglie. V posledních letech začínají tuto destinaci objevovat i čeští turisté.

Hudební skupina s dlouholetou tradicí

  • Kapela Metropol má dlouholetou tradici - historii, která sahá až na konec 60.let minulého století. V roce 1969 vznikla beatová kapela The Hell. U vzniku skupiny byli spolužáci ze základní školy - Zdeněk Kříž, Zdeněk Mazel, Zdeněk Buchta, Miloš Kloc, Antonín Daněk. Ve FOTOGALERII jsou publikována historická fota.
  • První veřejné vystoupení se konalo na Silvestra 1969-1970 ve Viničných Šumicích. Vystoupení se vydařilo, protože v této době byl velký hlad po beatové hudbě. V těžké době normalizace se musela hudební skupina přejmenovat na neanglický název, a zvítězil nakonec návrh na neutrální Metropol.
  • V 70.letech vystupovala kapela převážně na odpoledních čajích, tanečních zábavách a plesech. Dodnes pamětníci vzpomínají na tuto dobu, protože se mnoho párů seznámilo na našich akcích - byli mladí a zamilovaní. Samozřejmě jsme zůstali v hledáčku KSČ a potýkali se s různými zákazy činnosti. V 80.letech se od základu vyměnilo obsazení a kapela uspěla při profesionálních zkouškách KKS Brno. Zkoušeni jsme byli nejen z hudební teorie, hry na hudební nástroje, ale byli politicky prověřováni. Posléze hrál prověřený Metropol v kavárnách, barech města Brna a okolí.
  • Po revoluci se společenská situace velmi změnila - kultura byla na okraji - lidé začali podnikat a to se také dotklo konečného obsazení skupiny - vzniklo - Duo Metropol

Naši uživatelé

Zde je vhodné popsat, kdo jsou Vaši cíloví uživatelé a proč je právě tento projekt pro ně důležitý. Důležité je Vaše návštěvníky také motivovat, aby se na tyto stránky pravidelně vraceli.